sobota 5. prosince 2020, svátek má Jitka  |  english

COMING OUT - neboli objevování homosexuality u sebe

TIP: Ušáček připravil zajímavou virtuální sms show o ideálním vztahu dvou kluků

Jsi kluk, co si začíná uvědomovat, že ve svém životě tě zajímají víc kluci. Je možné, že se v tobě děje něco, co je silnější než ty a co je vlastně tvým JÁ i když o tom moc nevím. Pokud se ze mě stává gay nebo už jsem dokážu s tím žít? Nemusíš být zrovna náctiletý kluk, teenager když zjišťuješ, že se ti líbí kluci. Možná s tím bojuješ už moc dlouho a možná to chceš už řešit.... Co mám udělat jako první? Mám to někomu říct, kdo by mi poradil? Nejen dospívající kluci a chlapci mohou objevovat svou začínající gay orientaci.

Vždyť já teď ani nevím, jestli to co prožívám je normální, jestli je vůbec takových lidí jako já více a jestli to má cenu v dnešní době. Tak jo, pokud jsem gay a uvědomuji si v sobě tuhle tužbu být s klukem co mám dělat dál. Vždyť je to nějaké divné, když někteří v mém okolí i doma říkají, že teplouši jsou prostě divní a tím jsem i já pro moji mamku divnej a nebude mně mít už nikdy ráda.

Můžu sám za sebe říct, že jsem si dlouho nepřipouštěl, že můžu být na kluky. Bojoval jsem s tím dost dlouho a nakonec to vše vedlo k tomu, že jsem v současné době rád, že jsem svůj boj prohrál, ale vítězství bylo na mé straně. Chybou je hned ventilovat vše s přáteli a blízkými lidmi. I když mně sžírá ten pocit, že nemůžu žít dál do doby, než to někomu řeknu je dost tíživý. Moje rada zní: nejdřív to řekněte sami sobě, svěřte se sami sobě a popovídejte si o tom. Tím si ujasníte v hlavě své myšlenky a můžete se dál věnovat poznávání homosexulity a tho, čím teď zažínám procházet. Doporučil bych stránky serveru 004.cz, kde se dají nalézt velmi hezké příklady a rady nejen ohledně objevování své sexuální orientace, ale i kamarádstí, lásky a řešení problémů ve vztazích.

004.cz
Jako první je důležité sám sobě si přiznat orientaci, ale né okolí. Naše okolí může vnímat gay vztahy úplně jinak a do doby, než na to budeme připraveni. Proto je lepší více poznat svět, do kterého patřím. Jako první, když se snažíte sdělit orientaci rodičům a přátelům je smršť otázek, na které nejsme připraveni a nedokážeme odpovědět. Ty nás mohou zahnat do kouta a mohou způsobit dost velké nesnáze. Připravte se na otázky typu: Tobě nic ženská neříká? Ty nechceš mít děti? Ty šukáš kluka a on tebe a to je podle nás hnusné. Mít doma buzeranta, homosexuála, no co tomu řekne náš barák...... V momentě naší touhy nemít před rodiči a kamarády žádné tajemství narazíme i na nevyzrálost naší osoby, když jsme na začátku a na prvotní odpor. Můj 16 letý kamarád v době svého dospívání (rok 2007) to musel řešit poté, co se rodiče o něm dozvěděli, že je na kluky tak, že si musel najít kamarádku. Ta byla před jeho rodinou jako jeho přítelkyně. Velmi se trápil tím, že nemůže říct rodičům pravdu, protože ji slyšet nechtějí. Před nějakým časem to byl ještě problém, ale v současné době trik s přítelkyní zabírá. Nechce lhát o své orientaci, ale musí. Ke konci roku 2007 oznámil doma svou orientaci a rozpoutalo se u nich doma peklo. Musel odejít ted na začátku roku 2008 ze své rodiny. Z rodiny, kterou on měl rád a oni jeho. Muselo se to řešit přes sociálku a dnes žije bez své rodiny. Opravdu je tohle záměr dávát klukům růžové brýle a vystavit je velkému nebezpečí? Naše společnost je sice o kus dál v porozumnění, ale ještě v mnoha případech se nedokáže vyrovnat s orientaci člena své vlastní rodiny.Proto i když budete cítít ten neskutečně silný pocit svěřit se rodině, napřed trochu zkoumejte gay svět tak, aby jste si byli jisti, že do něj patříte a mohli jste dokázat bez váhání odpověd na ty nepříjemné otázky.

Seznamování a nástrahy internetu
Další krok je taktéž velmi důležitý. Moc si přejeme najít gej kluka a nechceme být sami. A tak se po hlavě pouštíme do seznamování a prvních zkušeností. Myslíme si, že na druhé straně internetu sedí taky normální kluk a že seznámení není problém. Ne, seznámení je v dnešní době velký problém. U počítače může sedět kdokoliv, kdo si někde stáhnul fotku z netu a hleda někoho jen na sex, nebo je někdo úplně jiný a vypadá jinak. Určitě bych všem, kteří vstupujete do gay světa a toužíte se seznámit, tak si přečtěte pár řádků o seznamování na internetu Nechci nikoho nějak před gayi strašit nebo z tohoto světa dělat noční můru, prostě je to upozornění na jisté situace a rizika, která se mohou přihodit každéme geji... Taky jsem si už zvyknul na to jak nám říkají čtyřprocentní menšina, 4% buzerantů, buzna, buzerant nebo tak nějak. Na jednu stranu ty čtyřiprocenta homosexuálů nebo gejů už tak docela není pravda a je nás daleko víc. buznicky

Být gay, homosexuál prostě být na kluky je v dnešní době díký internetu sice o něco snažší, ale zase je daleko složitější už nají přítele. Normálních teplých kluků je celkem málo. Naštestí urážky typu homouš, teplouš a podobné mají v dnešní době už trochu jiné postavení než před mnoha lety. Tolerance se zvyšuje hlavně u mladších generací, protože ty starší nepředěláme. Pokud se s teplym klukem nepoznají osobně a neuvěří, že vztah dvou kluků je možný.
admin hanyz7     |     © 2004-2020    |       rss     |     Ušáček Radim     |         |     optimalizace PageRank.cz     |