středa 19. února 2020, svátek má Patrik  |  english

REPORTÁŽE > prÃ¥zdninový tÃ¥bor  22. - 27. 8. 2005


Aktuální reportហpsaná čerstvě přímo z ušákovského tábora tábora, který jsme přejmenovali na Gejtek. V pondělí jsme přijeli na místo, ubytovali se a pak jsme venku vytáhli stoly a stoličky a trošku jsme zapili naše setkání. Dnes je nás 7 kluků

V úterý ráno někteří už vstali, někteří ještě zachumláni do spacáku nechtěli přivítat příchod nového dne. Později, těm, kterým se to podařilo tak něco uklohnili v kuchyni na snídani.

Fanda s mildou přivezli skvělou hru Proroctví a naučili nás ji hrát. Hráli jsme ji celé dva dny a je to opravdu zážitek.

Hned po ránu se milda nabídl, že Ušáka trochu namasíruje, protže stále o to škemral. Nakonec jeho prosby byly vyslyšeny a tak mu bylo vyhověno. Mezitím venku probíhala pohodička u cigaretky a kafíčka. Ušák si po obědě musel odskočit zařídit něco důležitého. Mezitím se začli přípravy na jeho přivítání.

Když jsem se vrátil asi po dvou hodinách nevěřil jsem vlastním očím. Kluci začali stavět v mé nepřítomnosti něco jako totem. Záchodovým papírem a stylovými napisy na něm mně vítalo monstrum. Asi se jednalo o pohlaví mužské, národnosti dřevěné, struktury špalkovité.

Tak takhle proběhlo slavnostní předání ušitotemu. Velitel si jej hezky ještě mopem oprášil aby se neušpinil. A taky podlehl internetu, který nám zprostředkoval honzík z Kroměříže.

Navečer přijeli ještě nějací kamarádi a hlavně přijel Zdenďulka a předvedl nám moc hezké vystoupení irských tanců. Někteří pak měli odvahu to zkusit taky, ale nedopadlo to úplně na jedničku.

Kolem půlnoci se utvořil nějaký hlouček a všichni někam zmizeli a něco stále vymýšleli. Když se vrátili někteří z nich vypadali jinak a měli na některých částech těla více proporcí, než je u lidí obvyklé.

Pak mi to bylo jasné. když se všichni postavili do řady a žačli mi přát ke svátku. Jako Radim byl už čtvrtek brzyčko ráno můj den. Mělo to ověm háček. Prý schovali dárky na různých místech svého těla a já je musel hledat. Nevím jak dlouho to trvalo ale rozhodně to bylo dost zajímavé takhle hledat dárečky a děkuju za ně i za způsob večírku na můj sváteček.

Ve čtrvrtek se na valašských kopcích udělo moc hezké počasí. Měli ještě přijet nějací kamaradi od Přerova. Zajel jsem pro ně na nádraží a opět se v mé nepřítomnosti děli zajimavé věci. Kluci začali přemisovat židle ven a různě vymyšleli nějaké jména na židličky. A taky na té mé jen nebyl nápis ale i nějaký předmět tyčící se nahoru....

Když jsme dorazili tak jsme se nestačili divit, jaké ýe to překvapení nás to čeká. Má židle byla opravdu okrášlena více než ostatní...... kluci se jen koukali a divili se kam že to přijeli.....

Našli jsme kus posekané louky aPea přivezl petangue a tak jsme začli hrát. Fnes nás tu bylo 12 kluků a tak se udělaly dvojčlenné družstava. Na fotografii uprostřed je zachycen Giby, jak vrhá svou koulí.... počasi bylo opravdu až moc slunné a to taky vedlo později k vyprovokování vodní války petlahvemi se studenou vodou.

Navečer jsme se rozhodli jít na houby. Ne všichni ale jen skupinka. Bylo to opravdu zážitek. Jen kousek od chajdy v lese jsme nacházeli velké bedle a různé hříbky. Když jsme se vrátili, tak náč hlavní kuchař Tomík z Prostějova nám udělal bedle na půlnoc. Byly skvělé a všem mocinko chutlaly.

V pátek jsme si na chvilku zahrály různé hry a opět náše oblíbené proroctví.....a v kuchyni zatím Tomᚠpřipravoval ve velkém hrnci, teda to už je megakastrol, výborný gulášek. Masíčko se smažilo hezky na cibulce....

Milda s Fandou připravovali knedlíky a všechno to začínalo nádherně vypadat. Nedočkavý Giby se už nemohl dočkat. Ale dočkali jsme se všichni a tak nakonec to bylo moc fajn a prýma. Všem Tomův gulᚠmoc chutnal.

Odpoledne vyjíždíme do Valašských Klobouk, kde je další srázek. Zde přijíždí dost vzácná návštěva a to administrátor ušákovských stránke Honzík spolu s našim plyšovým medvědem Raďuláčkem. Bylo nádherně a tak jsme čekali u kašny, jestli dorazí ještě další kluci. Tady už je plyšový Ráďulka mezi účastníky tábora a seznamuje se s nima.

A to už je zase naše zasedací místnost. A taky Giby....jestli se ptáte kdo nebo o koho jde tak je to petřík, který dostal tuto přezdívku po této opičce..jelikož a údajně má nechapavý ocas jako Gibon, čímž se dost liší od Lemura.

admin hanyz7     |     © 2004-2020    |       rss     |     Ušáček Radim     |         |     optimalizace PageRank.cz     |