pondělí 13. července 2020, svátek má Markéta  |  english

REPORTÁŽE > jarní tÃ¥bor 2005  25. - 28. 3. 2005


den první, pátek – zahájení ::..

Tábora se celkem zůčastnilo 13 kluků z celé ČR: přijeli dva páry kluků, kteří jsou do sebe úžasným způsobem zamilovaní a poznali se mezi sebou navzájem noví přátelé. Nejdál to k nám měli Fanda a Míša, kteří přijeli až od Havlíčkova Brodu, ale ani na chvilku nelitovali, že přijeli.


Ušáčci se vydali uvítat jaro na tábor, který byl umístněn v kopcích nedaleko Valašských Klobouk. Srázek začal jako tradičně před Velkým kinem ve Zlíně. Někteří účastníci dorazili ještě před určenou hodinou, různě jsme se domlouvali přes mobily, až se nakonec všichni našli.

Ve chvíli odjezdu ze Zlína byl součet 11 kousků. Jedno auto jelo jako předvoj a my jsme se ještě zastavili na místě druhého srazu ve Vizovicích před nákupákem Albert. Zde už hlasitá hudba z aut a tlupa lidiček prozrazovala, že se nejedná o normální shluk, ale o ušáky :)

Tady jsme ještě koupili něco málo zásob a jeli na cíl naší cesty – na základnu tábora. Mezitím dostáváme spěšnou depeši, že na cestě leží sníh, a tudíž je v jednom asi 7 km úseku dost těžce průjezdná. Díky komunikačnímu šumu jsme touto cestou jeli, ačkoli jsme se jí mohli malou objíždkou vyhnout. Za to byl byl Petřík pronásledován sekerou, ale tak moc jsem se na něj nezlobil…

Ubytovali jsme se a večer při dobrém pití jsme každý řekli něco málo o sobě; já jsem mluvil asi nejvíce.
den druhý, sobota – bojovka ::..

Ráno všechny probouzí píštalka, kterou jsem kdysi dostal od (mého) Honzuláčka. Nosil jsme ji téměř vkuse na krku, i když se přiznávám, když mne ve spánku vyrušilo dušení a nedostatek kyslíku, tak jsem ji sundal. Jelikož se na místě konání tábora nacházel ještě sníh a byla nepříjemná mlha, zkrátili jsem bojový den jen na dopoledne.

Byl vyhlášen stav nouze a bylo zapotřebí najít kótu UŠÁK a následně ji buď chránit nebo dobít – to záleželo najaké straně jste bojovali.

Obsadili jsme objekt a velitel ušáků se vrhal do boje s nasazením vlastního života. Při průniku na nepřátelské území byl zajat a postřelen sněhovou koulí. I v tomto momentu jsem vydával rozkazy k opětovnému dobití pevnosti.


Za velkých ztrát se nám nepodařilo splnit naše poslání. Konečné potvrzení konce bojů bylo při závěrečném nástupu, kdy velitel ušáků potupně přišel o část uniformy, která posloužila jako vlajka. Po zhodnocení se velí rozchod a příprava na oběd. Mezitím ještě pokračovali drobné přestřelky a pořádná koulovačka. Kdo zlobil trochu více, tak na toho vzal ušák i lopatu. Zajímavé, že opět je to jen Petřík.

Na oběd nám Peulka (ale ne ten zlobivej, ten hodnej) připravil výbornou mňamku: těstoviny s brokolicí. Někteří to sice odmítli, ale nevěděli, o co přichází.

Po dobrém obědě jsem si šel na chvilku odpočinout a jen jsem vytáhnul paty, tak se prý strhla polštářová bitva.


Když jsem se vrátil tak se všichni hezky bavili nad velice zábavnou, ale z mého pohledu dost fyzicky náročnou hrou Twistr. To se na zem rozprostře plachta s barevnýma puntíkama a pak někdo vám říká, kam máte dát ruku, nohu… pravá ruka na žlutý puntík…

Vytvoří se tím dost zajímavé kreace. Po těchto výkonech bylo potřeba udělat si trochu volna, a tak při pudinku, který připravil Peuláček, jsme se tak nějak prokecali až k večeru.Tomík vytáhnul kytaru a moc krásně nám hrál. Mezi písničkami jsme hráli slovní hry. Bezva zábava.

Večer jsme udělali diskotéku. Já šel spinkat a prý dokonce někteří ještě ponocovali dlouho do noci.
den třetí, neděle – výlet do Luhačovic ::..

V neděli ráno jsme vstával dříve, abych odvezl Maráska na nádraží do Valašských Klobouk. Po návratu krásně svítilo sluníčko. Fanda mi uvařil čaj a šli jsme se projit kousíček k lesíku. Hezky jsme si popovídali a dozvěděl jsme se, že tábor je úžasný a že jsou on i jeho kluk moc rádi, že tu jsou.

Ti co včera měli dost veselou náladu až dlouho do noci, vypadali po ránu jako zmačkaný papír. Po snídani, která se trošku protáhla, jsme konečně posbírali pozůstatky zbytku ušákova týmu. Někteří se už zabalili, protože po výletu už odjížděli domů. Nabrali jsme směr na Luhačovice.


Počasí bylo celkem klidné a tak jsme se poprocházeli po městě, zašli si na dobrý oběd. Na večer se část kluků rozloučila a my zbytek jsme odjeli do ušákova tábora. Pak jsme si tak nějak povídali o vztazích mezi klukama, začli hrát Člověče napíj se, svařovali víno a pozdě v noci šli spát.den čtvrtý, pondělí – balení a odjezd ::..

Velikonoční pondělí jsme začali 'snídaní co dům dal' a bylo to fakt zajímavé… Poté jsme uklidili po sobě celou chatu. Venku se vyskytlo krásné sluníčko. Přenádherný den se vyklubal z konce tábora. Následuje odjezd a vzpomínky na krásně prožitý prodloužený víkend.
admin hanyz7     |     © 2004-2020    |       rss     |     Ušáček Radim     |         |     optimalizace PageRank.cz     |