pondělí 13. července 2020, svátek má Markéta  |  english

REPORTÁŽE > lednicko-valtický areÃ¥l  18. 9. 2005


Ušáček zkontroloval ve vlaku, jestli jsou všichni ušáci na svých místech. Pokračovali jsme do břeclavi, kde čekal historický motoráček jménem "hurvínek" Po krátké obchůzce města jsme se nalodili na motoráček a jeli a jeli...Skvělou reportហpřipravil Marásek, který tento výlet moc hezky naplánoval a tady je : Report

Usadili jsme se ve vlaku a samozřejmě že Ušák musel vzít židli a za pultem pak ještě dával něco málo rozumů...opravdu něco málo, protože sám netušil, kam jede....ale brzy mu to bylo přesně řečeno a tak jsme všichni vystoupili v Lednici.

Nějak jsme se zformovaly a vyrazili snad tím správným směrem. Když jsme přišli k rozcestníku tak všechny cíle směřovali jedním směrem. Naštestí se nám podařilo zadržet domorodkyni na kole a ta nám poradila. Zámek Lednice nás krásně přivítal ve své celé parádě.

Většina využila možnosti prohlédnout si interiéry..ale já a Martin a Ondra jsme využili možnosti ochutnat čerství burčáček. Začal sílit vítr a tak¨jsme celkem uvítali posezení uvnitř obrsudů....pak jsme se sešli celá tlupa a my jsme byli o něco veselejší......

Tady jsou ti dva co se jen potutelně usmívají a vubec jim není všechno jedno...podařilo se nám přes hezký park nějak dostat až k takovému zvláštnímu mostu nebo co to je .....vypadá to hezky...ale co to vlastně je...

No samo, že se Ušák rozhodl prozkoumat onu stavbu a nebratně obratnými pohyby se dostal až nahoru. Pak již nebránilo nic tomu dostat se k Minaretu. moc hezká stavba a taky jsme využili možnost občerstvení a pořádně se najedli.

Pohled z Minaretu přes jezírka..... V parku se Ušákovi zastesklo po divočině a hnedle se zkamarádil s vlkem. Ale pan Vlk si to nakec rozmyslel a nechal nás jít dál.... podél velkého skleníku se pomalu vracíme zpět k zámku.

Cestičkou se vydáváme asi na 12 km pochod moc hezkou krajinou. Překvapili nás labutě, které se chtěli moc kamaradit, později jsme zjistili že šlo o kamaradstvi srz jídlo....slunečnicové pole podél cesty se stalo na chvilku útočištěm pro ty, kteří neviděli pořádné semeno ...od slunečnice. Bylo celkem jedlé i když jeho dolování bylo zajímavé..

Procházíme cestu, kde se v dávných dobách stavili prapodivná a krásné stavby, aby se zamezilo nezaměstnanosti. Jednu takovou se snažili vytvořit Ušák s Honzou, ale myslím, že do příštího staletí by rozhodně tato stavba nevydržela....na naší cestě jsou rozlehlé pastviny pro koníky a tento mazlivý koník nám věnoval trocha ze svého vzácného času.

U další stavby jsme udělali přestávku v našem putování. Randez-vous jak je její jméno nás velmi zaujalo. Pakjsme již pokračovali cestičkou do Valtic.

Obloha nám vytvořila skutečně nádhernou scenérii, kde se střídá modrá a bílá......Dorazili jsme do Valtic, kde jsme si dali pořádný kus jídla a pak vláčkem odjíždíme zpátky. Všem se výlet náramně líbil a poznali jsme dva supr kluky z Vysočiny, kteří přijeli na výlet.

admin hanyz7     |     © 2004-2020    |       rss     |     Ušáček Radim     |         |     optimalizace PageRank.cz     |